Tel: 0535 023 62 87 .

Redüktör Nedir Nerede Kullanılır?

Redüktör Nedir ?

Redüktör Nedir ? Öncelikle Redüktör Bir Mekanizma Aracılığı ile Dönen Şaft Milinin Dönüş Hızını Düşürmeye veya Yükseltmeye yarayan Dişli Düzenine Redüktör Denilmektedir.

Hemen Alt Kısımdan Redüktör Çeşitlerimizi Görebilirsiniz. 

Redüktör Nedir Nereler de Kullanılır?

 

Redüktör Nedir

Redüktör Nedir

Redüktör Nedir Örnek Vermek gerekirse Redüktör En Çok Günümüz de Otomobil Vites Düzenin de yani Vites Kutusun da kullanılmaktadır. Otomobil Vites Kutusun da bulunan Dişli Düzenekler de olduğu gibi Redüktör İçerisin de birçok Dişli Düzeneği bulunmaktadır. Bu Dişli Çark Sistemleri ile Redüktöre Bağlı olan Elektrik Motoru, Dizel veya Benzinli Aktarma Organların dan Çıkan Hızı Yavaşlatabilir veya Tam Tersi Yükseltebilirsiniz.

 

Sanayi Alanların da Sıkça Kullanılan Redüktör Çeşitleri Genel olarak Elektrik Motoruna Bağlı olarak yani Motorlu Redüktör Çeşitleridir. Bu Redüktör Çeşitleri  Birçok Alanda Kullanılır.

Redüktörler Genel de Döküm Gövdeye Sahiptirler. Kullanım Alanlarına göre Alüminyum Döküm Gövdeli Redüktörler de bulunmaktadır. Redüktör Çeşitleri Farklı Boyut ve Çevrim oranlarına Göre Sınıflandırılır.

Redüktör Etiketin de Yer Alan Simgeler Nedir?

Redüktör Etiketin de yer alan İfadelerinin Devir ve Güç Oranı Tanımlamak Gerekirse P1/P2 = k.  n2/n1 şeklindedir.

  • Buradan ⇒ İkinci El Redüktör Çeşitlerimize Bakabilirsiniz. Redüktör Fiyatları ile Belirtilmiştir.  Ana Sayfa da bulunan Diğer Ürünlerimize de bakmayı Unutmayınız.

 

 

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir